KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgträsnitt 12253028
*
nr 1225 3028
Karin Mamma Andersson
(f. 1962), Sverige
Färgträsnitt, "Nattfly". Signerad, numrerad 242/500. Löst blad, bladets mått: 45x34,5 cm
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 19:31:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 17:24:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Läs mer om Karin Mamma Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgträsnitt grafik karin mamma andersson löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:41
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:53
-
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:38
*
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Läs mer om Karin Mamma Andersson
nr 1225 3028
Karin Mamma Andersson
(f. 1962), Sverige
Färgträsnitt, "Nattfly". Signerad, numrerad 242/500. Löst blad, bladets mått: 45x34,5 cm
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 17:24:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i LuleÃ¥, svensk mÃ¥lareLäs mer om Karin Mamma Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgträsnitt grafik karin mamma andersson löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:41 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:32 -
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:53 -
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:38